Komunikat prasowy

17.01.2019

Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A. po raz kolejny najlepsza w Polsce według magazynu Global Finance.

Magazyn Global Finance przyznał nagrody World’s Best Private Banks Awards. Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A. już po raz czwarty została uznana za najlepszą w Polsce.

World’s Best Private Banks Awards jest wyróżnieniem magazynu finansowego Global Finance, zajmującego się publikacją analiz i informacji na temat instytucji finansowych z całego świata. Nagrody The Best Private Bank przyznawane są na podstawie zebranych zgłoszeń, analiz rynkowych i ocen analityków branżowych, kadry zarządzającej oraz samych Klientów z segmentu bankowości prywatnej. Dzięki temu badaniu, Global Finance rozpoznaje banki, które są najlepiej przygotowane aby tworzyć zindywidualizowaną ofertę i pomagać Klientom skutecznie poruszać się w świecie finansów, który wciąż się zmienia.

Bank Pekao S.A. podąża za najlepszymi europejskimi trendami private banking tworząc ofertę dla  wyjątkowo wymagających Klientów tego segmentu. W 2018 Private Banking Pekao poszerzył portfolio produktów o rozwiązania umożliwiające inwestowanie zaangażowane społecznie tzw. impact investing. Ten nowy trend w filozofii alokowania kapitału oznacza inwestowanie w spółki odgrywające pozytywną i istotną rolę społeczną, ekonomiczną czy środowiskową. Ponadto otwarte we wrześniu 2018 roku w Londynie pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo Banku Pekao SA stanowić ma wsparcie dla planujących ekspansję zagraniczną polskich firm, ułatwić relacje z zainteresowanymi Polską funduszami private equity oraz zwiększyć możliwości w zakresie oferty private banking.

- Bankowość Prywatna Pekao na każdym kroku i z każdą kolejną nagrodą udowadnia swoją pozycję eksperta w segmencie private banking.  Tytuł najlepszego banku obsługującego najzamożniejszych Klientów, który otrzymaliśmy w zeszłym roku i obroniliśmy w 2019  motywuje  nas do dalszej pracy. -  Oferta Bankowości Prywatnej poszerza się sukcesywnie, w tym roku również szykujemy nowe, unikalne rozwiązania dla wymagających klientów – powiedział Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu nadzorujący Bankowość Detaliczną i Prywatną w Banku Pekao S.A.

 

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influencerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi.