Komunikat prasowy

30.08.2018

Pekao Bank Hipoteczny S.A. dołącza do The Covered Bond Label Foundation

Listy zastawne wyemitowane przez Pekao Bank Hipoteczny S.A. zostały objęte międzynarodowym certyfikatem Covered Bond Label. Dzięki ujednoliconym zasadom obowiązującym przy określaniu jakości aktywów, pozwala on inwestorom porównać listy zastawne emitentów z całego świata.

Przyznany certyfikat zwiększy wiarygodność i transparencję emitowanych listów zastawnych na polskim i zagranicznym rynku papierów wartościowych. Do tej pory otrzymało go 220 instytucji w 18 krajach europejskich. Objęte są nim zarówno hipoteczne listy zastawne oraz publiczne listy zastawne, których emisję na polskim rynku przywrócił niedawno Pekao Bank Hipoteczny S.A.

– Dla Pekao Banku Hipotecznego dołączenie do The Covered Bond Label jest potwierdzeniem wysokiej jakości wyemitowanych przez nas listów zastawnych zarówno hipotecznych jak i publicznych – powiedział Rafał Litwińczuk, Członek Zarządu Pekao Banku Hipotecznego S.A.

– Mamy zaszczyt powitać Pekao Bank Hipoteczny S.A. w rodzinie Covered Bond Label. To kolejny emitent z dynamicznie rozwijającego się rynku listów zastawnych. Przystąpienie Pekao Banku Hipotecznego do naszej organizacji to jasny sygnał utrzymywania najwyższych standardów przejrzystości relacji inwestorskich – powiedział Luca Beralot Sekretarz Generalny European Mortgage Federation – European Covered Bond Council.

Pekao Bank Hipoteczny S.A. działa w ramach grupy Pekao. Jako bank specjalistyczny umożliwia on między innymi finansowanie rynku nieruchomości i sektora publicznego środkami pozyskanymi na rynku kapitałowym.  Jako bank hipoteczny posiada wyłączne prawo emisji listów zastawnych za pośrednictwem których finansowana jest działalność kredytowa

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy i influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc