Komunikat prasowy

27.06.2018

Mobilny jak żubr: kolejne nowości od Pekao

W ostatnim czasie bankowość mobilna Banku Pekao wykonała milowy krok do przodu. Uruchomienie BLIKa oraz Apple Pay przez Pekao spowodowało, że dzienne tempo przyrostu nowych klientów mobilnych w PeoPay wzrosło o 20%, a do usługi Apple Pay tylko w ciągu pierwszego tygodnia podpięto  21 tysięcy kart.

 Nowy PeoPay został zaprezentowany w październiku zeszłego roku i od tego czasu zmienia się bardzo dynamicznie. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się kilka ciekawych rozwiązań. W kwietniu aplikację (podobnie jak serwis pekao24.pl) wzbogacono o całodobowy kantor, później dodano też zarządzanie kartami. Największe jednak zmiany użytkownicy PeoPay otrzymali w połowie czerwca: najpierw w PeoPay pojawiła się funkcja BLIK, a 19 czerwca Pekao jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił długo wyczekiwaną usługę Apple Pay.

 - PeoPay to najbardziej dynamicznie zmieniający się produkt w Pekao. Cały czas słuchamy użytkowników, poprawiamy i rozbudowujemy aplikację o nowe pomysły  – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności Banku Pekao S.A.

 Apple Pay spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów. W ciągu 7 dni podpiętych zostało 21 tysięcy kart, z czego co czwarta bezpośrednio z aplikacji PeoPay.

- Innowacyjne podejście do mobilnej bankowości powoli staje się wyróżnikiem Pekao na rynku. Dla przykładu - Pekao jako jedyny bank w Polsce pozwala obecnie dodać kartę płatniczą do Apple Pay z poziomu aplikacji mobilnej - komentuje Bartosz Zborowski. 

 Wśród planowanych przez bank innowacji na najbliższe miesiące warto wymienić możliwość weryfikacji tożsamości klienta przez doradcę z poziomu PeoPay za pomocą PIN-u lub biometrii. Dzięki temu podczas rozmowy telefonicznej klienta z osobistym doradcą w oddziale nie będzie musiał podawać danych identyfikacyjnych, takich jak np.  nazwisko panieńskie matki, a swoją tożsamość będzie mógł potwierdzić zdalnie w bankowości mobilnej. Funkcja zostanie uruchomiona w trzecim kwartale i początkowo będzie dostępna dla klientów segmentu Premium.

 Także w trzecim kwartale pojawią się kolejne funkcje związane z BLIKiem.  Będą to m.in. akceptacja BLIK w terminalach POS Banku Pekao, błyskawiczne przelewy na numer telefonu do użytkowników BLIK, wpłaty we wpłatomatach oraz płatności cykliczne w internecie. Już od początku lipca aplikacja będzie dostępna w trzech językach. Do aktualnie działających polskiego i angielskiego dojdzie język ukraiński. To ukłon w stronę rosnącej nowej grupy klientów – obywateli Ukrainy pracujących w Polsce. Pekao jest jednym z chętniej wybieranych przez nich banków.

 

Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

NARZĘDZIA
   Kontakt dla mediów

Bank Pekao zaprasza do współpracy dziennikarzy, influercerów.
Aby zapewnić odpowiednią jakość i sprawność obsługi zapytań mediów, prosimy o kontakt drogą mailową wraz ze wskazaniem preferowanego terminu i godziny udzielenia odpowiedzi na adres:

media@pekao.com.pl

Telefon dla dziennikarzy do osoby dyżurującej to: +48 22 524 51 48CO_CENTER
   Strefa dla prasy
pomoc